Koberce, čistící zóny

Koberce si našly své pevné místo prakticky všude – v rodinných domech a bytech (obývací pokoje, chodby, ložnice, dětské pokoje, pracovny, schody…), kancelářích, kavárnách, hotelech, restauracích či prodejnách. Patří spolu s PVC k nejčastějším a nejoblíbenějším typům podlahových krytin. Koberec vyniká oproti ostatním materiálům zejména v útlumu hluku, tepelným vlastnostem a pohodlí, které nabízí. Nevýhodou je však horší údržba a skutečnost, že v sobě oproti hladkým povrchům mohou držet nečistoty a bakterie.

V naší nabídce najdete kvalitní zátěžové vpichované a smyčkové koberce, využívané převážně v komerčních prostorách, kancelářích, hotelích, školách a pod. Dále kobercové čtverce objektové i bytové. Do vchodů a extrémě špiněných prostor dodáme čistící zóny dle Vašich potřeb. Kromě zátěžových koberců, kobercových čtverců a zón máme v nabídce také množství bytových koberců.

Koberce jsou nabízeny v různých cenových relacích, od velmi levných až po luxusní. Žádná jiná podlahová krytina než právě koberec nemůže nabídnout takový komfort, bohatství barev a vzorů, díky němuž lze vytvořit působivý interiér. Koberce mají mnoho podob, lze je rozdělit dle nejrůznějších hledisek.

Koberce můžeme rozdělit podle jejich plánovahého používání na:

Bytové koberce

Používají se především do bytů a obytných domů. Jejich prioritou je barevnost, pořizovací cena, tepelná a zvuková izolace. Nehodí se na místa s velkou zátěží.

Kancelářské koberce

Mají vyšší nároky na mechanickou odolnost než koberce bytové. Vyšší frekvence pohybu osob a hlavně namáhání pojezdem kancelářských židlí, vyžadují od těchto koberců mnohem vyšší třídy odolnosti a upřednostňuje se u nich praktičnost. Přesto lze položením vhodných koberců kancelář patřičně zútulnit a dodat firmě reprezentativní vzhled.

 Zátěžové koberce

Používají se všude tam, kde se počítá s velkým provozem a zátěží – hotely, restaurace, recepce, obchody.

 

Kobercové čtverce

Jedná se o průmyslově vyrobený textilní čtverec o rozměru 50 x 50 cm, který má nanesenou masivní a velmi odolnou podkladovou vrstvu. Tyto vynikají nejvyšší možnou odolností vůči opotřebení a jsou kladeny hlavně do moderních typů kanceláří, ale svoji oblibu si našly i v restauračních provozech a také v domácnostech.

Používají se pro komerční i bytové účely, tak i do namáhaných prostor a mají řadu výhod. Nezanedbatelná je jejich variabilita v dotvoření interiéru formou vzorů, lemů, obrysů. Použitím přesné technologie výroby takovýchto čtverců se tyto skládají do jedné souvislé plochy jejíž variabilita je téměř neomezená. Díky bohaté barevnosti i možnosti střídání směru vláken skýtají nepřeberná architektonická řešení. Je možné použít identické čtverce k vytvoření jednolité podlahy bez patrných spojů těchto čtverců, nebo je možné vytvářet barevné intarzie a různé optické efekty. Další výhodou je jejich snadná vyměnitelnost v případě, že se některý čtverec prošlape, znečistí či jinak poškodí.

Čistící zóny

Vstupní podlahové systémy jsou nezbytným prvkem moderního designu budov:

  • minimalizují náklady na údržbu,
  • udržují krásný vzhled interiéru
  • a ochraňují podlahoviny.

Pokud se zmiňujeme o čistící zóně, máme ne mysli soustavu rohoží různé konstrukce a účelu, která zaručí očistu obuvi při vstupu do vnitřních prostor budov, kanceláří i obytných prostor z venkovního prostředí. Soustava se skládá ze tří tzv. čistících pásem:

  • První pásmo slouží k čištění hrubých mechanických nečistot a sněhu.
  • Druhé pásmo slouží k samotnému čištění obuvi od ostatních mechanických nečistot a části vody.
  • Třetí pásmo, tak zvané dočišťovací, slouží k pohlcení co možná největšího množství vody které ulpívá na podrážkách obuvi.

Systém rohoží je individuální pro každou budovu nebo prostor. Záleží na množství pohybujících se osob a technických možnostech vstupních prostor.