Renovace parket

I staré a znečištěné parkety se mohou proměnit v krásnou podlahu.

Dřevěné podlahy se vrací na výsluní. Jejich oblíbenost a atraktivita stoupá. V průběhu času dochází u podlah k opotřebení, poškrábání, poškození nebo zastarání povrchové úpravy. I přes dobrou údržbu a ošetřování, však dochází k opotřebovávání parket, ke změně vzhledu. Životnost dřevěných podlah může být prodloužena jejich renovací. Renovace tak vrátí podlaze původní lesk, odstraní skvrny a vrátí jí pocit novosti.

Renovovat lze dneska jakoukoli dřevěnou podlahu:

parketové (vlysové) podlahy

podlahy z masivu (dřevěné podlahy)

Díky moderním technologiím lze dosáhnout renovací opět nového vzhledu za poměrně nízkou cenu oproti nové podlaze. U kvalitní dřevěné podlahy je možné provést renovaci několikrát. Záleží na výšce horní vrstvy použité podlahové krytiny a její tvrdosti. Tuto skutečnost je dobré zohlednit při výběru druhu podlahy pro první pokládku.

Vhodný postup renovace podlahy závisí na rozsahu a charakteru poškození.

Renovaci podlahy se provádí celoplošným přebroušením povrchu, jeho přetmelením (celoplošné tmelení spár v parketách) a nanesením finální povrchové vrstvy (lak nebo olej). Parkety lze renovovat mnohokrát a to i parkety staré až 150 let. Broušení má několik stupňů: od nejhrubšího až po nejjemnější. Broušení se provádí speciálním strojem, který zároveň odsává prach. Tento způsob práce nezanechává téměř žádný nepořádek.

 

Renovace dřevěných podlah zahrnuje:

oprava poškozené podlahy, fixace uvolněných parket vybroušení podlahy na čisté dřevo, v několika směrech a s různou hrubostí brusiva tmelení spár tři vrstvy lakování lištování